Zákaznícka zóna

Už len 10 dní na odložené daňové priznania

Daňovníci, ktorí mali minulý rok príjmy zo zahraničia mohli požiadať o odklad daňového priznania až do 30.9.2017. Ako informuje Finančná správa, tento rok využilo možnosť podať a zaplatiť dane neskôr až 22 000 ľudí a firiem.

Požiadať o odklad daňového priznania nie je zložité. V lehote do konca marca je potrebné zaslať na príslušný daňový úrad oznámenie o odklade buď o 3 alebo 6 mesiacov. Následne vám ostane viac času na prípravu dokumentov, ktoré k vypočítaniu daňovej povinnosti potrebujete.

Odklad daňových priznaní je na Slovensku obľúbený. Podľa štatistík Finančnej správy využilo možnosť odkladu tento rok takmer 200 000 daňovníkov. Najviac z tohto počtu si zvolilo najdlhší možný odklad pri príjmoch iba zo Slovenska, a to do 30.6.2017.

S odkladom daňového priznania opatrne, nemusí sa vyplatiť

No s odkladom daňového priznania si daňovník odkladá aj lehotu začatia platenia sociálnych odvodov. Má to však háčik. Odloženie daňového priznania nie je len ušetrenie času. V konečnom dôsledku vás môže vyjsť ešte drahšie, než keby ho podáte v riadnom marcovom termíne. Platí to pri daňovníkoch, ktorí platia odvody do Sociálnej poisťovňe a ich odvody budú nižšie.

Naopak, ak neplatíte ešte odvody do Sociálnej poisťovne alebo vám ich nová výška vychádza vyššia, oplatí sa vám odložiť daňové priznanie. Ušetríte tak platbu, resp. rozdiel za 3 mesiace.

Máte otázku k daňovým priznaniam a účtovníčky vás na poslednú chvíľu odmietli. Obráťte sa na našich lektorov, ktorí u nás školia daňové zákony. Odpoveď máte do niekoľkých hodín vo svojej mailovej schránke.

publikované: 20. 09. 2017

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.