Zvládnem kurz účtovníctva, aj keď o účtovaní nič neviem? Odpovedáme na najčastejšie otázky

Rozhodli ste sa prihlásiť na kurz účtovníctva alebo miezd a máte obavy, či je to pre vás to práve orechové? Pripravili sme odpovede na tie najčastejšie otázky, ktoré nám klienti pred kurzom adresujú.
kurz účtovníctva

Rozhodli ste sa prihlásiť na kurz účtovníctva alebo miezd? Získavanie nových zručností je nielen spôsob, akým sa môžete dopracovať k lepšej práci, ale pomôže vám to pochopiť nové súvislosti a získate lepší prehľad. Praktické znalosti z účtovníctva sa vám zídu aj v každodennom živote. 

Máte obavy, či účtovnícku problematiku zvládnete? Pripravili sme pre vás odpovede na tie najčastejšie otázky, ktoré nám klienti adresujú. 

Budem stíhať výučbu, aj keď som v živote neúčtoval/a? 

Áno, obsah kurzov je pripravený tak, aby ho zvládol aj človek bez akýkoľvek doterajších znalostí z účtovníctva. Lektori majú dlhoročné skúsenosti s vedením kurzov, budete sa môcť pýtať a na príkladoch vám jednotlivé situácie trpezlivo vysvetlia. 

Čo všetko budem vedieť po skončení kurzu?

Budete vedieť samostatne spracovať účtovnú alebo mzdovú agendu, zaúčtovať účtovné prípady, ktoré sa bežne vyskytujú vo firmách, získate prehľad o zákonoch (niekedy aj o plánovaných novelizáciách) a zdrojoch, kde si informácie pri samostatnom účtovaní dohľadať a overiť. 

Pri odborných školeniach zasa získate detailný prehľad o problematike (napríklad daňové zákony, ochrana osobných údajov). Tieto školenia poskytujú takpovediac nadstavbu, keď už máte zvládnuté základy, no chcete mať prehľad v aktuálnej legislatíve. 

kurz účtovníctva

Čo v prípade, ak sa niektorých vyučovacích hodín nebudem môcť zúčastniť? 

Ak vynecháte jeden deň, každý má ku kurzu študijné materiály, z ktorých si chýbajúce časti môžete doštudovať a následne sa spýtať lektora/lektorky na čokoľvek, čo potrebujete vysvetliť. Na kurze je priestor na opakovanie a opätovný návrat k vašim otázkam. Veľa vecí pochopíte pri praktickom používaní, keďže účtovnícke súvzťažnosti na seba nadväzujú a ovplyvňujú sa.

Napríklad kurz Mzdy a personalistika máme dostupný aj ako video, ktoré si môžete dokúpiť a doštudovať kedykoľvek, čo potrebujete, v tempe, aké vám vyhovuje. 

Ak by ste mali vynechať dlhšie obdobie, napríklad z dôvodu choroby, kontaktujte nás a ponúkneme vám možnosť pripojiť sa ku kurzu v inom termíne. 

Prečo je dôležité absolvovať akreditovaný kurz?

Akreditáciu Ministerstva školstva môže získať vzdelávacia inštitúcia iba po splnení zákonných podmienok. Akreditácia je záruka kvality kurzu, učebného plánu. Samozrejme, môžete absolvovať aj kurz bez akreditácie, no je otázne, s akými vedomosťami budete z kurzu odchádzať. Ak sa plánujete v budúcnosti uchádzať o prácu ako účtovník/účtovníčka, firma si od vás s najväčšou pravdepodobnosťou vypýta doklad o vzdelaní/skúsenostiach. Pri viazanych živnostiach je absolvovanie akreditovaného kurzu podmienka k otvoreniu živnosti.

Bude kvalita vzdelávania rovnaká aj v online forme?

Naši lektori hneď v prvý týždeň lockdownu v marci 2020 plynule prešli z prezenčnej do online formy vzdelávania. Obsah kurzu ostáva nezmenený, zmenila sa iba forma výučby. Nezmenenú kvalitu a pohodlie pri výučbe potvrdzujú aj hodnotenia absolventov. 

online-kurzy-jaspis.JPG

Ako bude prebiehať test na konci online kurzu?

Test prebieha v stanovený čas online formou, vypracujete testové otázky a zadania, ktoré lektor vyhodnotí a bude vás informovať o výsledku. Na základe úspešného absolvovania kurzu vám vystavíme certifikát o absolvovaní. 

Keď budem mať problém pri objednávaní kurzu, má mi kto pomôcť? 

V Agentúre Jaspis sme k dispozícii každý pracovný deň od 8:00 do 16:00. 

Zastihnete nás telefonicky, e-mailom, alebo na Facebooku, prípadne osobne, keď sa vopred dohodneme. Snažíme sa odpovedať obratom, aby ste informácie mali čo najskôr k dispozícii. 

Kde nás môžete kontaktovať

Chcem absolvovať rekvalifikačný kurz cez úrad práce, ale neviem, či zvládnem všetko vyplniť. Môže ma niekto usmerniť? 

Za nás klientom potvrdíme tú časť formulára, ktorú potrebujú pre úrad práce. Samozrejme, vieme klientom vysvetliť postup, no úrady práce si postup prispôsobili a mierne sa líšia. Pre klientov máme pripravený aj podrobný návod, ako pri žiadosti o príspevok na kurz z úradu práce postupovať

Máte ďalšie otázky, ktoré sme nezodpovedali? Pokojne sa nám ozvite. Aktuálne termíny kurzov nájdete tu

© 2014 - 2024 Agentúra JASPIS. Všetky práva vyhradené.